Ćwiczenia

Listopad 20, 2008

Fit ball – trening z piłką

Filed under: Diet, Dietetyka, Diety, Fitness, Health, Life, Odchudzanie, Trening, Women, Zdrowie, Ćwiczenia — cwiczenia @ 10:27 am

1. Scyzoryk (pomaga kształtować tylnie i przednie mięśnie ud i pośladków).

2. Ułóż się na plecach, łydki umieść na piłce a ręce pozostaw luźno położone wzdłuż tułowia. Biodra unieś nad powierzchnię aby tworzyły linię prostą z nogami. Pozostań w takiej pozycji i oderwij prawą nogę od piłki unosząc do góry, zaś lewą nogę ugnij i przyciągaj powoli piłkę do siebie. Zatrzymaj ją dopiero w momencie, gdy tylko palce pozostaną na piłce, a prawa noga znajdzie się pod kątem 45 stopni w stosunku do podłoża. Ćwiczenie powtórz dziesięciokrotnie a następnie to samo z drugą nogą.

4. Skręty tułowia w klęku (pomagają wzmocnić brzuch, mięśnie pleców i barków).

5. Klęknij na ziemi naprzeciwko piłki, a ręce połóż na jej nawierzchni. Rozsuń łydki, wyprostuj kręgosłup i łokcie, głowę trzymaj w linii prostej. Następnie wykonaj skręt tułowia w prawo przy jednoczesnym zwróceniu lewej ręki w tym samym kierunku. Ćwiczenie powtórz w drugą stronę i tak dziesięć razy.

6. Łuk (ćwiczenie to pomaga rozciągnąć mięśnie tułowia i barków).

7. Usiądź na piłce, a stopy unieś nad powierzchnię tak aby biodra znalazły się przed nią. Rozstaw stopy, ramiona przenieś w bok i ugnij łokcie. Wykonując wdech napnij brzuch i wyprostuj nogi. Ręce umieść równolegle do podłogi. Wydychając powietrze powróć do początkowej pozycji. Ćwiczenie powtarzaj dziesięciokrotnie.

8. Unoszenie tułowia na piłce (pomaga w rozciąganiu mięśni tułowia). Ułóż się na lewym boku na piłce, następnie wyprostuj prawą nogę a lewe podudzie oprzyj o podłoże. Ręce wyciągnij w linii prostej przedłużając ciało, a dłonie skieruj do siebie. Podczas wdechu napnij mięśnie brzucha, a wydychając powietrze unieść ręce i tułów. Kończąc ćwiczenie powróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj go dziesięciokrotnie, a po zakończeniu przenieś się na drugą stronę.

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: